A felelős állattartásra való nevelés a célja a Kiskőrösi Bem József Általános Iskola ,,Gondos Gazdi” programjának. Január 16-án a program keretében a diákok egy állatorvostan-hallgató és egy informatikus mérnök segítségével ismerkedhettek meg a nyúlmentés kulisszatitkaival.