HÍREK

Sport

2019-03-25 19:47:20
1-1-es félidő után 1-2-re kikapott hazai pályán a Kiskőrös LC a szomszédvári rangadón. A 19. percben már vezettünk az Akasztó ellen Simon Dominik találatával, majd a 21. percben Kovács öngólja után már 1-1 állt az eredményjelzőn. A végeredményt a 83. percben Juhász Tamás állította be.
2019-03-25 19:43:07
Izsákon játszotta vasárnap hazai mérkőzését a Kiskőrösi Női KSZSE megyei I. osztályú kézilabda-csapata, és 8-11-es félidő után 24-28-ra kikapott a Miklós KC csapatától. A legeredményesebb játékosunk most is Márki Éva volt, aki 9-szer talált be az ellenfél kapujába, de 5-ször Torgyik Rita, 4-szer pedig Borbényi Luca is eredményes volt.
2019-03-25 19:40:58
Itt a tavasz, és a Rajz Attila négyévszakos jégpálya is lassan elköszön a fagyos körülményektől. Augusztusig a jég helyét a műanyag borítás váltja fel. A hagyományos korcsolyát pedig inline görkorcsolyára cserélik kicsik és nagyok. Március 22-én pénteken szezonzárót tartottak, melyen a csapatok bajnoki szereplését is értékelték.
2019-03-21 10:09:43
Kiskőrösön a Győztes Kör Sport Egyesület rendezésében tartották meg március 12-én a darts diákolimpia megyei döntőjét. A megmérettetésre 4 korcsoportban 39-en neveztek. A darts angol eredetű játék és sport. Általában pubokban és kocsmákban játsszák a világ minden részén, de a legnagyobb versenyek és szervezetek az Egyesült Királyságban, az Amerikai Egyesült Államokban, Hollandiában és a skandináv országokban működnek. Bár a játékot már a 19. században is játszották, az angol parlament csak 2001-ben nyilvánította hivatalosan sporttá, mely hazánkban is egyre népszerűbb.
2019-03-19 13:54:45
Kiskőrösön hagyományosan március 15-én a nemzeti ünnep alkalmából adják át a város legrangosabb kitüntetéseit. Ebben az esztendőben a „Kiskőrös Város sportjáért” díjat a HC Kiskőrös Alapítvány és Pecznyik Gábor labdarúgó vehette át.
2019-03-19 13:52:20
Remekelnek utánpótlás korú jégkorongozóink. Bajnokságot nyert a HC Kiskőrös U14-es csapata a C osztályban. Az alapszakaszt 8 győzelemmel és 2 vereséggel zárta a gárda, majd a felsőházi rájátszásban 4 győzelmet aratott. A játékos-statisztikát mutató táblázatra is jó ránézni, hiszen a felsőház ún. kanadai táblázatát 4 HC Kiskőrös-Spartak játékos vezeti. Név szerint Kuntic Dávid, Fekete Kristóf, Gyöngyösi Levente és Balogh Máté. Következhet a harc a B ligába való feljutásért.
2019-03-19 13:48:32
Hartán lépett pályára és aratott magabiztos 0-4 arányú győzelmet a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában. A gólokat Salami Eugene, Nagy Attila és Oláh Kálmán szerezte.
2019-03-19 13:45:58
Kiskőrösön a Győztes Kör Sport Egyesület rendezésében tartották meg március 12-én a darts diákolimpia megyei döntőjét. A megmérettetésre 4 korcsoportban 39-en neveztek.
2019-03-13 15:23:31
A Legend Rally Off-road kategóriája kizárólag összkerék meghajtású terepjárók részére meghirdetett kategória, ahol a versenyzők lehetőség szerint elhagyják az aszfaltot és a mezőny, ember és természet alkotta változatos terepen keresztül igyekszik minél több pont elérésével szintidőn belül célba érni. A Legend Rally nem egy esztelen száguldozás, itt feladatokat kell megoldani, útvonalat tervezni, taktikát kialakítani… nem a leggyorsabb autó győz. Az elmúlt hétvégén ismét Kiskőrösre érkezett a csapat, a nemzetközi mezőny ezúttal 66 autóval járta a környéket. Kiindulási pontjuk ezúttal is az Imperiál Gyógyszálló volt.
2019-03-11 19:49:42
Nagy csatában 30-29-es győzelmet aratott a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézlabda-csapata szombaton a hazai pályán a Hőgyészi SC ellen úgy, hogy a félidőben 15-17-re még a vendégek vezettek. Ifjúsági csapatunk magabiztosan, 39-25 arányban diadalmaskodott.
2019-03-11 19:47:58
Tiszakécskén, a Balogh Tészta TVSE vendégeként lépett pályára szombaton a Kiskőrösi Női KSZSE a megyei I. osztályú kézilabda bajnokság 12. fordulójában. A lányok 9-16-os félidő után 22-32-es győzelemmel hagyták el a pályát.
2019-03-11 19:45:59
2-2-es döntetlennel kezdte a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi szezonját a listavezető Kiskőrös C vasárnap hazai pályán a Szabadszállási SE ellen. Rosszul kezdődött a meccs a mieink számára, hiszen már a 3. percben vezetést szerzett az ellenfél, majd a 23. percben már kettővel ment a vendég együttes. A 29. percben Salami tizenegyesből szépített, majd a második félidő 10. percében Hajnal egyenlített ki. 2-2-es döntetlennel kezdte a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi szezonját a listavezető Kiskőrös C vasárnap hazai pályán a Szabadszállási SE ellen. Rosszul kezdődött a meccs a mieink számára, hiszen már a 3. percben vezetést szerzett az ellenfél, majd a 23. percben már kettővel ment a vendég együttes. A 29. percben Salami tizenegyesből szépített, majd a második félidő 10. percében Hajnal egyenlített ki.
2019-03-06 21:31:13
10 csapat részvételével rendezték meg a hétvégén a 7. Classic Winter Nemzetközi Jégkorong Tornát. A HC Kiskőrös Rajz Attiláról elnevezett jégpályáján magyar, szlovák, szerb, osztrák és erdélyi csapatok kergették a korongot.
2019-03-06 21:29:02
Kecskeméten már bevált hagyomány, hogy a Trizoli Jótifuti Egyesület invitálására maskarába öltözve próbálják elűzni a telet azok, akik a hideg hónapok után vágynak már hosszabb kinti mozgásra. Szombaton Kiskőrösön a Művelődési Ház előtt várták a vállalkozó kedvűeket jókedvű futásra, bringázásra.
2019-03-05 16:37:18
A HC Kiskőrös és a Morisson HC csapata nyerte az idei, immár hetedik Classic Winter Jégkorong Tornát Kiskőrösön.
2019-03-04 19:17:20
2019-03-04 19:15:08
2019-03-04 19:09:53
A Dél-Takarék Mecseknádasd vendégeként lépett pályára vasárnap délután a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda-csapata. A mérkőzés 16-11-es félidő után 24-18-as hazai győzelemmel zárult. Az ifjúsági csapat 16-16-os félidőt követően 29-26 arányú vereséget szenvedett.
2019-03-04 19:07:11
13-15-ös félidő után 22-30-ra maradt alul hazai pályán a Kiskőrösi Női KSZSE felnőtt gárdája a megyei I. osztályú kézilabda bajnokságban hazai pályán a Kecskeméti NKSE II. csapatával szemben. Újonc csapatunk a 6. helyen áll a tíz csapatos tabellán.
2019-02-27 14:29:57
A 10. fordulóval és az eredményhirdetéssel lezárult a Kiskőrösi Amatőr Teremlabdarúgó Bajnokság 2018-2019-es sorozata. Az A ligában az Agroline, a B ligában pedig a Pénzügyőr lett a bajnok.
2019-02-27 14:28:57
17. alkalommal rendezte meg a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskőrösi Wattay Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája hagyományos kézilabda tornáját, melyen ezúttal első alkalommal a fiúk mellett a lányok is pályára léptek. A KEVI sportcsarnokában február 15-én pénteken 8 csapat küzdött a pontokért körmérkőzéses rendszerben. A legfényesebb érmek végül itthon maradtak, hiszen a lányok között a Wattay, a fiúknál pedig a KEVI csapata nyert. Az ezüstérmek is a helyiek nyakába kerültek, csak éppen fordítva, tehát a lányoknál a KEVI, a fiúknál a Wattay lett a második.
2019-02-25 17:58:10
Baján lépett pályára pénteken a Kiskőrösi Női KSZSE ifjúsági csapat. A lányok 8-15-ös félidő után 16-30 arányú győzelmet arattak. TELEFONNÁL: Czérna János – edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-02-24 16:02:18
Avon-Farsang Kupa néven szervezett U13-as labdarúgó tornát a Kiskőrös LC. A 6 csapatos megmérettetést körmérkőzéses rendszerben bonyolították. A két helyi csapat mellett Kiskunfélegyházáról, Kalocsáról, Csávolyról és Bordányból érkezett ifjú focisták léptek pályára.
2019-02-24 15:37:35
Megkezdődtek a küzdelmek az NB II-es férfi kézilabda bajnokságban a hétvégén. A Kiskőrösi KSK Kiskunhalason lépett pályára, ahol nagy csatában 10-11-es félidőt követően 26-26-os döntetlennel zártak. Az ifjúsági csapat magabiztos 22-32 arányú győzelmet aratott.
2019-02-24 15:34:58
17. alkalommal rendezte meg a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskőrösi Wattay Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája hagyományos kézilabda tornáját, melyen ezúttal első alkalommal a fiúk mellett a lányok is pályára léptek. A KEVI sportcsarnokában február 15-én pénteken 8 csapat küzdött a pontokért körmérkőzéses rendszerben.
2019-02-23 19:32:56
2019-02-13 22:59:27
Február 2-án szombaton rendezte meg a Kiskőrös LC a KEVI sportcsarnokában az I. KLC – FÜRTÖS VENDÉGLŐ U 11-es kupát. A csapatok felkészülését szolgáló megmérettetésre a házigazdákon kívül Kalocsáról, Kecskemétről és Kiskunfélegyházáról érkeztek csapatok, hogy körmérkőzéses rendszerben mérjék össze tudásukat. RIPORT: ifj. Pásztor Gyula – Bozsik koordinátor – Kiskőrös LC
2019-02-13 22:34:31
Február 3-án vasárnap immár 12. alkalommal rendezték meg a KEVI Sportcsarnokában a Pecznyik Sándor Labdarúgó Emléktornát. Pecznyik Sándor több évtizeden keresztül kiemelkedő alakja volt a kiskőrösi labdarúgásnak. Előbb mint labdarúgó, később mint csapatvezető. Sokat tett azért, hogy az együttes a legalacsonyabb osztályból igen rövid időn belül visszakerüljön a megyei bajnokság élvonalába. A klub mindenki "Pekárjának" emléket állítva szervezi meg évről évre a Pecznyik Sándor Labdarúgó Emléktornát, melyen ezúttal 5 csapat vett részt. RIPORTOK: Pecznyik Gábor, Dulai János – elnök – Kiskőrös LC, Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-02-12 16:11:20
Szombaton 21. alkalommal rendezték meg a KEVI sportcsarnokában a Kiskőrösi Borváros Kupát, melyen négy csapat mérkőzött meg egymással. A kiskőrösi felnőtt és ifjúsági férfi kézilabda csapat mellett az Euroscale Kecskemét és a Dunaújvárosi AC lépett pályára.
2019-02-12 16:09:07
I. Avon-Farsang Kupa néven szervezett U13-as labdarúgó tornát vasárnap a Kiskőrös LC. A 6 csapatos megmérettetést körmérkőzéses rendszerben bonyolították. A két helyi csapat mellett Kiskunfélegyházáról, Kalocsáról, Csávolyról és Bordányból érkezett ifjú focisták léptek pályára.
2019-02-12 16:06:50
Kiskőrösi Amatőr Teremlabdarúgó Bajnokság 2018-2019. végeredménye
2019-02-04 20:47:31
Február 3-án vasárnap immár 12. alkalommal rendezték meg a KEVI Sportcsarnokában a Pecznyik Sándor Labdarúgó Emléktornát. Pecznyik Sándor több évtizeden keresztül kiemelkedő alakja volt a kiskőrösi labdarúgásnak. Előbb mint labdarúgó, később mint csapatvezető. Sokat tett azért, hogy az együttes a legalacsonyabb osztályból igen rövid időn belül visszakerüljön a megyei bajnokság élvonalába. A klub mindenki "Pekárjának" emléket állítva szervezi meg évről évre a Pecznyik Sándor Labdarúgó Emléktornát, melyen ezúttal 5 csapat vett részt. SZINKRON – Pecznyik Gábor, Dulai János – elnök – Kiskőrös LC, Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-02-04 20:45:56
2019-02-04 20:04:00
Január 19-én szombaton került megrendezésre a II. KLC – Vega Ház Kft Kupa. Színvonalas tornán mérte össze erejét az U9-es korosztály 5 csapata Kiskőrösön a KEVI sportcsarnokában. Két hazai csapat mellett a Kiskunfélegyháza, a Baja és a Kiskunmajsa csapatai küzdöttek a helyezésekért. Az izgalmas mérkőzéseket hozó tornán az utolsó, döntőnek is beillő mérkőzésen diadalmaskodott és szerezte meg az aranyérmet a LUA-BAJA csapata a KLC piros csapata előtt. A KLC-s csapat sem szégyenkezhet hiszen nagyon szép szervezett játékot mutatva lettek másodikak. A KLC kék csapata az értékes negyedik helyet szerezte meg. Az oklevelek és érmek mellett Tornaválogatottat is választottak a szakemberek. A KLC piros csapatából Turóczy Gergő a KLC kék csapatából Pogány Milán került be a válogatottba. RIPORTOK: ifj. Pásztor Gyula – Bozsik-koordinátor, Hímer István
2019-02-04 19:30:26
A vízkereszt utáni első szombat egy igazán nagyszabású rendezvényt is tartogatott a kiskőrösiek számára. A Bem iskola tornatermébe a helyi labdarúgó klub szervezett jó hangulatú bált, mellyel a Moulin Rouge csodálatos világát keltették életre a több mint 200 vendég nagy örömére. RIPORT+MŰSOR: Dulai János – elnök – Kiskőrös LC
2019-02-01 18:56:32
Január 12-én szombaton második alkalommal rendezett serdülő leány kézilabda emléktornát Zsubori Zoltán tiszteletére a Kiskőrösi Női KSZSE. Az eseményen a hazai együttesen kívül pályára lépett a Kalocsa Gézengúz UKC, a Kiskunhalasi UKSC és a Kecskeméti NKSE II. csapata. RIPORT: Czérna János – edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-02-01 18:35:41
Első alkalommal kerül megrendezésre Magyarországon a „World Children’s Winners’ Games” azaz a Győztesek Versenye. Ezen az eseményen olyan 7-16 év közötti gyermekek vehetnek részt, akik az onkológiai kezeléseket sikeresen befejezték. A megmérettetés helyszíne az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány székhelye, vagyis Kiskőrös lesz 2019. április 5-7. között. STÚDIÓBESZÉLGETÉS: Takácsné Stalter Judit – kuratóriumi elnök - Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány, Domonyi László - polgármester
2019-02-01 18:28:45
2017 decemberében óriási veszteség érte Kiskőrös labdarúgását. Elhunyt Biácsi Sándor, aki játékosként, edzőként, játékvezetőként és sportvezetőként egyaránt maradandót alkotott. Emlékére első alkalommal rendezett vasárnap tornát a Kiskőrös LC az U14-es korosztály számára. RIPORTOK: Biácsi Gábor, Szlovák László edző – Kiskőrös LC
2019-01-31 17:35:22
16-31 és 18-26. Két kecskeméti csapat ellen érte el ezeket a szép eredményeket a Kiskőrösi KSK U14-es gárdája, akik Harangozó Péter irányításával hazai tornán küzdöttek december 16-án, vasárnap. A két győzelemmel csoportjukban az előkelő második helyen állnak a tabellán.