HÍREK

Sport

2020-02-05 20:28:16
A 2008. január 1. után születettek, vagyis az U12-es korosztály számára rendezett labdarúgó teremtornát a Kiskőrös LC a KEVI sportcsarnokában. A tornán a hazai fiatalok mellett az Akasztói Focisuli SE, a Kiskunhalasi Szilády RFC és a Soltvadkerti Foci-Suli sportolói léptek pályára.
2020-02-05 13:48:01
Harmadik alkalommal szervezett Vega Ház Kupa elnevezéssel teremlabdarúgó tornát az U9-es korosztály számára a Kiskőrös LC. Február elsején szombaton 6 csapat küzdött körmérkőzéses rendszerben a helyezésekért a KEVI sportcsarnokában.
2020-02-05 13:45:56
2017 decemberében egy nagyszerű emberrel bővült a kiskőrösiek égi futball csapata. Biácsi Sándor játékosként, edzőként, játékvezetőként és sportvezetőként is beírta magát a helyi sportkrónikába. Halála pótolhatatlan veszteség volt nemcsak családja, de a város közössége számára is. Emlékére már második alkalommal rendezett vasárnap teremlabdarúgó tornát a Kiskőrös LC az U14-es korosztály számára.
2020-01-29 19:45:54
Néhány nap és már a diákolimpia megyei döntőjében bizonyíthatnak a tehetséges, és évről évre jobb eredményeket elérő kiskőrösi úszópalánták. Január 21-én kedden a körzeti selejtezőkre került sor a Tanuszodában, ahol az 1-2. korcsoportnak 50, a 3-4. korcsoportnak pedig 100 méteren kellett helytállnia.
2020-01-29 19:43:37
Hagyományosan az ifjúsági korosztálynak ad játéklehetőséget ilyenkor télen az egyik legrégebbi teremlabdarúgó torna Kiskőrösön. Szentgyörgyi Sándor emlékére immár 22. alkalommal szervezte meg a Kiskőrös LC ezúttal 5 csapat részvételével a megmérettetést, mely elsöprő hazai sikereket hozott. Az első helyen a Kiskőrös LC „B” csapata végzett, megelőzve a hazai A jelű gárdát. A harmadik helyen a Méhecskék SE Kalocsa zárt, negyedik lett az Izsáki Sárfehér SE, ötödik pedig az Akasztói Focisuli SE U19-es csapata.
2020-01-28 10:57:31
A kiskunfélegyházi Szalamandra Team is részt vesz a Budapest-Bamako rallyn, iskolaszereket és ruhákat visz az afrikai rászorulóknak Több mint fél éve lázasan készül 4 félegyházi, hogy részt vegyen a Dakar szellemi örökségét tovább vivő Budapest-Bamako rally-n. A rally történetében először Marokkó, Mauritánia és Szenegál után Guineába és Sierra Leonébe is ellátogat a kihívásokkal teli futam, a valaha volt leghosszabb útvonalat megtéve.
2020-01-27 18:37:58
2020-01-27 18:35:56
Hagyományosan az ifjúsági korosztálynak ad játéklehetőséget ilyenkor télen az egyik legrégebbi teremlabdarúgó torna Kiskőrösön. Szentgyörgyi Sándor emlékére immár 22. alkalommal szervezte meg a Kiskőrös LC szombaton, ezúttal 5 csapat részvételével a megmérettetést, mely elsöprő hazai sikereket hozott.
2020-01-27 18:33:46
Vasárnap délelőtt a 2008. január 1. után születettek, vagyis az U12-es korosztály számára rendezett labdarúgó teremtornát a Kiskőrös LC a KEVI sportcsarnokában. A tornán a hazai fiatalok mellett az Akasztói Focisuli SE, a Kiskunhalasi Szilády RFC és a Soltvadkerti Foci-Suli sportolói léptek pályára.
2020-01-23 08:50:57
A kiskunhalasi Szilády RFC korosztályos csapata nyerte a szombaton megrendezett Bubee Hungary Kupát a KEVI sportcsarnokában. A dobogó második és harmadik fokára a rendező Kiskőrös LC B illetve A csapata állhatott. A további sorrend: Akasztó, Solt, Soltvadkert. A 6 csapatos torna gólirálya a hazai Tiricz Áron lett, legjobb játékosnak az ugyancsak kiskőrösi, de halasi színekben focizó Filus Áront választották. A legjobb kapus Szabó Levente, a legjobb hazai játékos pedig Vikor Benedek lett.
2020-01-20 18:44:22
2020-01-16 01:39:17
Harmadik alkalommal rendezte meg a Kiskőrösi Női NKSZSE a Zsubori Zoltán Emléktornát, melyen ezúttal 3 ifjúsági és 3 serdülő csapat mérte össze erejét vasárnap a KEVI sportcsarnokában.
2020-01-13 18:52:58
2020-01-08 19:08:35
Nagy csatában a Néró SC nyerte a 2019-es Szilveszter Kupát. A legjobb négy közé a Protokon, a Sráczok, az Agroline és a Néró került, akik végül Dedák és Hajnal góljaival 2-1-re diadalmaskodtak a döntőben a Sráczok felett.
2020-01-06 19:02:33
2020-01-01 21:26:30
A Kiskőrösi EGYMI tornatermében rendezte meg a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny-, és Szabadidősport Szövetsége a sorverseny diákolimpia országos döntőjét. Az eseményen III., IV., és V. korcsoportos értelmükben akadályozott diákok vettek részt.
2019-12-25 22:50:43
5. alkalommal szervezte meg a Trizoli Jótifuti Egyesület az Imperiál Miki félmaratont. December 7-e ezúttal munkanap lett, ez pedig nem tett jót a létszámnak, de azért így is összejöttek jó néhányan, akik futva vagy kerékpárral vállalkoztak a táv megtételére. A futók 5, 10,5 és 21; a bringások 21 és 42 kilométer közül választhattak.
2019-12-18 21:44:51
Párját ritkító vadregényes természet, végtelen tajga, tiszta levegő és hófedte téli világ. Ez Lappföld, ahonnan a Mikulás érkezik minden évben. Hosszú útját rénszarvas húzta szánon teszi meg, de csizmáját, ha szükséges, bármikor korcsolyára cseréli. A Rajz Attila Jégpályára ezért mindig szívesen ellátogat, hogy a HC Kiskőrös sportolóit meglepje.
2019-12-16 16:09:37
Szombaton a Kiskőrösi EGYMI tornatermében rendezte meg a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny-, és Szabadidősport Szövetsége a sorverseny diákolimpia országos döntőjét. Az eseményen III., IV., és V. korcsoportos értelmükben akadályozott diákok vettek részt.
2019-12-13 22:24:35
Idén már második alkalommal hívta közös bálra a játékosokat, edzőket, támogatókat és szimpatizánsokat a kiskőrösi női kézilabda egyesület. November 30-án este mintegy 160-an gyűltek össze a bálra a Fortuna étteremben. A nem kevés munkát igénylő bálszervezést idén is Markó-Czérna Bianka az egyesület elnöke vállalta magára. A kézilabdás bálba meghívást kaptak azok a vállalkozók, akik vállalták, hogy támogatják az egyesületet. A tisztelet, megbecsülés nagyon fontos pályán és azon kívül azok felé, akik segítenek. A sportolók, nem mindig tudják, hány embernek köszönhetik, hogy az egyesület működik. És a támogatók se tudják, milyen a sportolók élete. A bálban megismerhették egymást.
2019-12-11 22:30:21
A megyei labdarúgó bajnokságok között két korosztályban is rendeznek női sorozatot. A felnőttek és az U15-ösök versenyében is második helyen állnak a tabellán a kiskőrösi lányok. Stábunk a Sinkó Dorián vezette utánpótlás csapat edzésére látogatott el.
2019-12-09 19:47:08
Párját ritkító vadregényes természet, végtelen tajga, tiszta levegő és hófedte téli világ. Ez Lappföld, ahonnan a Mikulás érkezik minden évben. Hosszú útját rénszarvas húzta szánon teszi meg, de csizmáját, ha szükséges, bármikor korcsolyára cseréli. Így történt ez akkor is, amikor a Rajz Attila Jégpályára látogatott el, hogy a HC Kiskőrös sportolóit meglepje.
2019-12-09 19:45:11
5. alkalommal szervezte meg a Trizoli Jótifuti Egyesület az Imperiál Miki félmaratont szombaton. December 7-e ezúttal munkanap lett, ez pedig nem tett jót a létszámnak, de azért így is összejöttek jó néhányan, akik futva vagy kerékpárral vállalkoztak a táv megtételére. A futók 5, 10,5 és 21; a bringások 21 és 42 kilométer közül választhattak.
2019-12-06 20:28:05
Idén már második alkalommal hívta közös bálra a játékosokat, edzőket, támogatókat és szimpatizánsokat a kiskőrösi női kézilabda egyesület. November 30-án este mintegy 160-an gyűltek össze a bálra a Fortuna étteremben.
2019-12-05 12:19:07
Hetente kétszer tart boksz edzést a Küzdősportok Házában Tisza Zoltán, aki egyszerre foglalkozik felnőtt és gyermek tanítványaival is. Az ökölvívás rendkívül összetett sport, az egész testet dolgoztatja. Valamennyi izomcsoport erősödik és fejlődik, továbbá javul a gyorsaság, robbanékonyság, és összpontosító készség is. A box lélektani szempontból is számos előnnyel rendelkezik, ugyanis jelentős stresszoldó hatása van, segít levezetni szabályozott keretek között a felgyülemlett energiákat és agressziót is.
2019-12-02 20:19:32
Nem sokon múlt. Szoros és izgalmas mérkőzésen 15-17-es félidő után 33-35 arányú vereséget szenvedett hazai pályán a Kiskőrösi KSK az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság őszi idényének 10. fordulójában az MK-Pelikán Siklós LC ellen. Az ifik 19-9-es első játékrészt követően magabiztos 36-27-es győzelmet arattak, és ezzel feljöttek a tabella 2. helyére.
2019-12-02 20:18:31
2019-11-27 18:56:02
November 17-én vasárnap a Magyar Kézilabda Szövetség által szervezett U14-es gyermekbajnokság D csoportjának soron következő tornáját Kiskőrösön rendezték a KEVI sportcsarnokában. A hazai csapat két meccsen lépett pályára. A reggeli Kiskunhalas UKSC elleni meccs után beszélgettünk Harangozó Péter edzővel. RIPORT: Harangozó Péter – edző, csapatvezető – Kiskőrösi KSK
2019-11-25 18:27:31
11-9-es félidő után 25-14-re kikapott a Kiskőrösi KSK idegenben a Hőgyészi SC vendégeként az NB II-es férfi kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjának 9. fordulójában. Az ifjúsági csapat 12-19-es első félidőt követően 24-39-es győzelemmel zárta a meccset.
2019-11-25 18:26:32
Kun-Szabó Viktória 11 találatával 18-10-es félidő után 31-22-re győzött a Kiskőrösi Női KSZSE hazai pályán a megyei I. osztályú kézilabda-bajnokság hétvégi 9. fordulójában. Az ellenfél a szomszédos Soltvadkert volt. A mérkőzésről és a további korosztályos eredményekről ma is Szabó Tamás edző számol be.
2019-11-20 21:27:18
Nagy sikerrel zajlott idén is az immár 3. Libafutam. November 9-én a futók 5-10 és 21, míg a bringások 21 és 42 km-en versenyeztek. A bemelegítés után Domonyi László polgármester rajtoltatta el a mezőnyt, akik több mint 100-an teljesítették a különböző távokat. A szervezésben ezúttal a János Vitéz Látogatóközpont mellett Csipak István és a Trizoli Jótifuti Egyesület is részt vett. RIPORTOK: Domonyi László – polgármester, Kuti Zoltán – Trizoli Jótifuti Egyesület
2019-11-19 16:46:27
Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán szombaton a Kiskőrösi KSK az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság dél-nyugati csoportjának 8. fordulójában. A félidőben már 18-9-re vezettek a mieink a Csurgói KK U23-as csapata ellen, a vége pedig 36-25-ös meggyőző fölény lett. Az ifik és a serdülők paksi csapatok ellen léptek pályára.
2019-11-19 16:44:13
Kellett mint egy falat kenyér – tartja a mondás, és ez most nagyon igaz a Kiskőrös LC megyei I. osztályú csapatának szombati győzelmére. Miskovicz Bálint csapata a bajnokság idei utolsó fordulójában 0-0-ás félidő után 1-2-re győzte le a hazai pályán játszó Duna Aszfalt TLC II. csapatát Tiszakécskén. A góljainkat Petrovics Kevin szerezte. Az így megszerzett 3 ponttal a csapat a tabella 8. helyén várja a tavaszi folytatást.
2019-11-19 16:43:03
Pénteken Lajosmizsén lépett pályára a Kiskőrösi NKSZSE felnőtt csapata. A megyei I. osztályú női kézilabda bajnokság legfiatalabb gárdája 14-11-es félidő után 32 – 21-es vereséget szenvedett. Az idei utolsó fordulóban a lányok a soltvadkerti csapatot fogadják szombaton.
2019-11-15 22:22:51
November 9-én szombaton délután a mozgásé és az egészséges életmódé volt a főszerep a Petőfi Sándor Művelődési Központ emeleti aulájában. A Kiskőrösi Egészségfejlesztési Iroda Ősszel is fitten elnevezésű rendezvénye ezúttal is több mozgásformával, tanácsadással és állapotfelméréssel várta az érdeklődőket. RIPORTOK: Szlávik-Kupán Emese – dietetikus, Bencze Erika – edző
2019-11-13 20:13:41
A kecskeméti Piarista Gimnázium csapata nyerte a 28. Eckerle-Szaki Kupát pénteken a KEVI sportcsarnokában. A házigazda Wattaysok terem hiányában szinte közös edzés nélkül készültek, és végül az 5. helyen zártak a 6 csapatos tornán. A hazai pályán játszó KEVI csapat harmadik lett. RIPORTOK: Csatai Gáborné - edző - KSZC Kiskőrösi Wattay Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Szabó Zoltán - edző - KEVI
2019-11-11 20:05:47
7-16-os félidő után 19-33-as vereséget szenvedett a Kiskőrösi NKSZSE a megyei I. osztályú női kézilabda bajnokság 7. fordulójában hazai pályán a Kiskunhalas UKSC ellen. A részleteket és a korosztályos csapatok eredményeit ma is Szabó Tamás edző osztja meg velünk. TELEFONNÁL : Szabó Tamás - edző- Kiskőrösi NKSZSE
2019-11-11 20:04:12
Gólzáporos volt az első 45 perc a Kiskőrös LC - Faddikorr-Kiskunhalas FC megyei I. osztályú labdarúgó mérkőzésen a bajnokság hétvégi 14. fordulójában. Mindkét csapat kétszer talált be, majd a második játékrészben is 1-1 alkalommal szereztek gólt, így a vége 3-3 lett. A hazai találatok közül Salami Eugene 2-t, míg Hajnal Gábor egyet szerzett. TELEFONNÁL - Miskovicz Bálint - edző - Kiskőrös LC
2019-11-11 20:03:00
17-15-ös félidőt követően 35-31 arányú vereséget szenvedett a Kiskőrösi KSK szombaton Simontornyán a Holler UFC vendégeként az NB II-es férfi kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjában. Az ifik 9-13-as félidő után nagyarányú, 16-39-es győzelmet arattak. TELEFONNÁL: Harangozó Péter csapatvezető - Kiskőrösi KSK