2022. október 4. kedd - Ferenc napja van

HÍREK

Sport

2021-04-14 19:41:11
Véget értek az alapszakasz küzdelmei a Megye I-es női kézilabda bajnokságban. Bár az eredmények tekintetében a felsőházban végzett a Kiskőrösi NKSZSE csapata, a felkészülési problémák miatt a bajnokságot az alsóházi rájátszásban folytatták. Április 11-én vasárnap hazai pályán, 8 gólos fölénnyel nyerték meg a mérkőzést a Kiskunhalas csapata ellen a lányok.
2021-04-09 19:37:43
Rangadót veszített a KLC hazai pályán a Kecel gárdája ellen. A megye I-es labdarúgó bajnokság 22. fordulójában került sor a szomszédvári rangadóra. Az áprilisi 4-én lejátszott zártkapus mérkőzést 3-1-re nyerték meg a Keceliek, akiknek a 63. perctől már csak 10 kiskőrösi játékossal kellett szembenézniük.
2021-04-07 18:46:37
A HC Kiskőrös utánpótlás csapatai számára véget értek a korosztályos bajnokságokban az alapszakasz küzdelmei. Két utánpótlás csapat az U14-es és az U16-os a középszakasz küzdelmeiben is kiválóan teljesített. Az utánpótlás csapatok eredményeiről Szekeres Károllyal a HC Kiskőrös elnökével beszélgettünk.
2021-04-05 20:10:05
A kommentátor Filus Tibor
2021-03-24 19:46:32
A megyei I. osztályban szereplő Kiskőrösi NKSZSE női kézilabda csapata győzelemmel zárta a bajnokság alapszakaszát. A lányok március 14-én 30-28-ra győzték le a Kiskunmajsai KC gárdáját és ezzel a sikerrel 17 pontot gyűjtve a negyedik helyen végeztek az alapszakaszban. A gárda áprilisban a legjobb négy csapat között küzdhet majd a felsőházban a dobogós helyekért.
2021-03-22 19:06:40
A következő percekben a Megye I-es labdarúgó bajnokság 20. fordulójában, a március 21-én lejátszott Kiskőrös – Kiskunfélegyháza csapatainak rangadó mérkőzését tekinthetik meg. A kommentátor: Biácsi Gábor.
2021-03-22 18:58:54
A „tavi hoki” vagy más néven 3x3-as küzdelemsorozatban különböző helyszíneken rendeznek fordulókat, ahol egy adott napon körmérkőzéses formában küzdenek meg egymással a részvevő csapatok. A bajnokság egyik fordulójának adott otthont március 20-án a kiskőrösi Rajz Attila Jégcsarnok, amelyen a kiskőrösiek mellett egy szegedi és makói gárda szerepelt.
2021-03-22 18:57:54
A múlt heti fiaskó után talpra állt a KLC csapata és legyőzte a közvetlen rivális Kiskunfélegyháza együttesét. Így visszavágott az őszről elhalasztott februárban lejátszott mérkőzésen elszenvedett vereségért.
2021-03-19 21:36:37
Új túrakupa-sorozat veszi kezdetét hamarosan a térségben. A Kiskunsági Barangoló Túrakupa szervezői közé az Eltájolók Turista és Szabadidősport Egyesület is felsorakozott.
2021-03-17 18:51:15
Tovább tart az idegenbeli átok a Kiskőrösnek Akasztón. A szomszédvári rangadón ismét nem tudott nyerni idegenben a Megye I-ben KLC. Pedig jól indult a mérkőzés hiszen Salami góljával még vezettünk a félidőben. A végeredmény 3-1 lett a házigazdáknak.
2021-03-15 18:20:39
A kommentártor Biácsi Gábor. Fotó: VIRA
2021-03-12 19:12:45
A Megye I-es bajnokság 18. fordulójában a Soltvadkert csapatával játszott volna rangadó mérkőzést a Kiskőrös LC gárdája. A mérkőzést azonban egy nappal előtte lemondta az ellenfél, így a találkozó elmarad.
2021-03-10 19:10:14
Pecznyik Gábor igazi futballcsaládból származik, a férfiak generációkon keresztül hűek maradtak a kiskőrösi labdarúgáshoz. Élete már kora gyermekkorában összefonódott a sporttal, azon belül is a labdarúgással. Édesapja, Pecznyik Sándor a kiskőrösi futballcsapat tagjaként gyakran vitte magával az edzésekre, illetve a meccsekre a sportpályára. Tőle örökölte az sportág iránti elköteleződését.
2021-03-08 18:24:53
A mérkőzés kommentátora Biácsi Gábor.
2021-03-08 18:22:15
A Kiskőrös LC II. csapata a megyei III. osztályú labdarúgó bajnokság 14. fordulójában a Kaskantyúi FSE otthonában lépett pályára. A március 6-án lejátszott találkozó 2-0-ás első félidei vezetés után 4-1-es arányú kiskőrösi győzelemmel zárult. A kaskantyúiak gólját Farkas Dávid szerezte, a kiskőrösiek részéről pedig egy hazai öngól mellett Polyák Gergely és a két találatig jutó Füleki Antal volt eredményes.
2021-03-08 18:19:49
A Kiskőrösi LC utánpótlás labdarúgóinak képzésében személyi változás történt a közelmúltban. Az U9-es csapatnál ifj. Pásztor Gyula munkahelyi elfoglaltságai miatt már nem vállalta a továbbiakban az edzői teendőket, aki helyett a továbbiakban Sinkó Dorián látja el ezt a feladatot. Mindezek mellett Sinkó Dorián az U15-ös lány csapat szakmai munkáját is irányítja.
2021-03-03 18:48:18
A járványhelyzet miatt több hónapja nem használhatják a sportolók Kiskőrösi Városi Sportcsarnokot, de egyéb rendezvényeket sem lehet ott tartani. A szigorító intézkedések különösen a helyi női- és a férfi kézilabda klubot érintik hátrányosan. Az elmúlt hetekben, hónapokban már sok szó esett arról, hogy milyen gondokkal küzdenek a helyi sportegyesületek. Annak jártunk utána, hogy jelenleg miért kell a csarnokot zárva tartani.
2021-03-01 18:26:16
Rangadót nyert a Kiskőrösi NKSZSE csapata a Soltvadkerti TE gárdája ellen február 28-án vasárnap. A Megye I-es bajnokság 14. fordulójában a kiskőrösiek házigazdaként Izsákon fogadták a soltvadkertiekkel. A kiskőrösi lányok kiváló teljesítményt nyújtva már az első játékrészben nagyarányú vezetésre tettek szert, melyet a mérkőzés végéig megőriztek. A következő percekben ezt a mérkőzést tekinthetik meg. A kommentátor: Filus Tibor
2021-03-01 18:25:08
A megyei I. osztályú női kézilabda bajnokságban február 28-án szomszédvári rangadóra került sor. A házigazda kiskőrösiek a járványhelyzet miatt a helyi sportcsarnokot nem használhatják, így Soltvadkerti TE elleni zártkapus mérkőzésüket Izsákon rendezték meg.
2021-03-01 18:23:55
Az ősszel elhalasztott mérkőzéssel folytatódott a megyei III-as labdarúgó bajnokság. A Kiskőrös II a 14. helyen álló és eddig nyeretlen Csengőd csapatához látogatott és 2-0-ás félidő után 6-0-ra nyert. A gólokat Mokriczkij 3, Füleki, Sinkó és Dulai szerezték. Így a csapat a második helyről vág neki a tavaszi menetelésnek.
2021-02-24 18:39:07
Továbbra is tart a Kiskőrös nyeretlenségi szériája, sorozatban negyedik mérkőzésén veszít pontokat a Miskovicz alakulat. Legutóbb február 21-én vasárnap hazai pályán kaptak ki a fiúk 2-1-re a Tiszakécske LC második csapatától.
2021-02-22 18:36:49
2018-tól ünnepeljük hazánkban a Magyar Parasport Napját. Február 22-éhez kapcsolódóan az országban több olyan esemény kerül megrendezésre, mely a parasportra, a parasportolók eredményeire irányítja a figyelmet. A kezdeményezéshez kapcsolódott Kiskőrös városa is. A Magyar Parasport Napján volt a Rádió97 stúdiójának vendége Suba Robert paralimpikon.
2021-02-22 18:35:49
2018-tól ünnepeljük hazánkban a Magyar Parasport Napját. Február 22-éhez kapcsolódóan az országban több olyan esemény kerül megrendezésre, mely a parasportra, a parasportolók eredményeire irányítja a figyelmet. A kezdeményezéshez kapcsolódott Kiskőrös városa is. A Magyar Parasport Napján volt a Rádió97 stúdiójának vendége Kuti Zoltán, a Trizoli Jótifuti Egyesület vezetője.
2021-02-22 18:34:07
A mérkőzés kommentátora: Biácsi Gábor
2021-02-17 18:56:32
Nehéz helyzetben vannak a kiskőrösi teremsportok, mivel a járványhelyzet miatt több hónapja nem használhatják a sportolók a Kiskőrösi Városi Sportcsarnokot. Női és férfi csapataink még tartják magukat, de ha nem változik a helyzet, elképzelhető, hogy komoly veszélybe kerül a klubok működése.
2021-02-15 20:42:44
A kommentátor Biácsi Gábor
2021-02-15 18:32:51
A 14. fordulóval folytatódott a megyei labdarúgó bajnokság. Ez volt az elhalasztott üsző utolsó forduló. A vendég Bácsalmás ellen az őszi bajnoki cím megszerzése volt a tét, amit teljesített a csapat, hiszen a rendkívüli hidegben 2-2 lett a találkozó végeredménye. Góljainkat Nagy Attila és Juhász László szerezték.
2021-02-15 18:31:47
A Kiskőrösi LC megyei I. osztályban szereplő labdarúgó csapata az őszi szezon 5. fordulójából elmaradt Kiskunfélegyháza elleni mérkőzését február 10-én játszotta le. A pályaválasztó a Kiskunfélegyháza csapata volt, de a mérkőzést Kecskeméten játszották le műfüves pályán. A gárdának 13 fordulót követően ez volt ez első veresége a bajnokságban.
2021-02-10 18:33:59
Az 1991-92-es idényben a Kiskőrös FC megnyerte a bajnokságot, és története során először feljutott az NB II-be. Ennek a csapatnak az edzője Himer István volt, akit később a klub fennállásának 100. évfordulója alkalmára meghirdetett szurkolói voksoláson az elmúlt 100 év legjobb kiskőrösi edzőjének választottak egy internetes szavazás során.
2021-02-09 07:48:45
A Kiskőrösi LC két és fél évvel ezelőtt indított első alkalommal szervezett bajnokságban női labdarúgó csapatot. A lányok az első évben bajnokságot nyertek a megyei I. osztályban, majd a járványhelyzet miatt félbeszakadt az előző szezon, most pedig az őszi mérkőzéseket követően a harmadik helyről várhatják a folytatást.
2021-02-09 07:46:32
2021-02-09 07:43:39
A Kiskőrösi NKSZSE női kézilabda csapata a megyei első osztályú bajnokság 9. fordulójában a Kiskunhalasi UKSC gárdája ellen lépett pályára. A járványhelyzet miatt nem látogatható a kiskőrösi sportcsarnok, ezért február 7-én lejátszott találkozó alkalmával pályaválasztóként Izsákon fogadta ellenfelét a kiskőrösi gárda. A zártkapus körülmények között megrendezett találkozón a kiskőrösiek 24-21 arányú győzelmet arattak.
2021-02-03 19:16:43
A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban szerelő Kiskőrös LC-nál az egyéni képzésekre is odafigyelnek. A kapusok számára az U8-as korosztálytól kezdve a felnőttekig heti több alkalommal vannak edzések, hogy a bajnoki mérkőzéseken minél jobb teljesítményt nyújtsanak.
2021-02-01 20:46:33
Hazai pályán kezdte a tavaszi szezont a Megye I-es Kiskőrös LC gárdája. A következő percekben a Kiskőrös LC – Jánoshalmi FC mérkőzését tekinthetik meg felvételről. A kommentátor Biácsi Gábor.
2021-02-01 19:14:27
Nincs könnyű helyzetben a Kiskőrös KSK férfi kézilabda csapata, mert a járványhelyzet miatt a helyi sportcsarnokban nem edzhetnek és mérkőzést sem játszhatnak. A csapat jelenleg szabadtéren tart futóedzéseket és a városi sporttelep műfüves labdarúgó pályáján kézilabdáznak. Ilyen helyzetben a gárdának nem lehet más célja, mint a túlélés és az NB II-es osztályban való bennmaradás kiharcolása.
2021-02-01 19:11:08
Folytatódott a megyei labdarúgó bajnokság az ősszel elmaradt mérkőzésekkel és folytatódott a Kiskőrös menetelése is. A csapat az évek óta bajnokságra törő Jánoshalmával 1-1-es döntetlent játszott. Az első félidő végén Simon Dominik szerzett vezetést, amit Sztojanovics Milos a második félidő elején egalizált. Nagy Attila a hosszabbítás utolsó másodpercében megszerezhette volna a győzelmet, de 5 méterről fölé lőtt. Így a döntetlennel magunk mögött tartjuk a riválist.
2021-01-27 19:18:12
Megkezdte az alapozást a Kiskőrösi Labdarúgó Klub ifjúsági csapata. Az NBI-et is megjárt Mokrickij Viktor vezette gárda célja, hogy a szezon végén mindenképp a dobogó valamelyik fokán végezzenek.
2021-01-25 19:03:52
A Kiskőrösi LC több utánpótlás labdarúgó csapatot is versenyeztet. Az U16-os gárda a korosztályos bajnokság déli csoportjában szerepel, ahol 11 csapat méri össze erejét. A kiskőrösi fiatalok jelenleg a 3. helyen állnak és onnan várják a tavaszi folytatást.
2021-01-20 19:29:45
A Kiskőrösi LC utánpótlás labdarúgó csapatai közül az U14-es gárda kiváló teljesítményt nyújtotta az őszi szezonban. A fiatalok nyolc mérkőzést játszottak le eddig és mindet megnyerték. Így 24 ponttal és 108-3-as gólaránnyal vezetik a tabellát. Az csapat már megkezdte a téli felkészülést és az a céljuk, hogy a szezon végére minél fényesebb legyen az érem a nyakukban.