2020. november 25. szerda - Katalin napja van

HÍREK

Sport

2020-11-25 19:50:54
Egy jó légkörben, egy jól szervezett mozgásos tevékenységben az óvodás gyermekek örömmel vesznek részt. Ez a kicsik számára nemcsak pozitív élményt nyújt de újabb és újabb cselekvésre készteti őket. Nem régen ehhez adott segítséget 50 kiskőrösi óvodásnak az Ültess Fát Mozgalom Egyesület az Ovi Kupa megszervezésével.
2020-11-23 18:50:35
A HC Kiskőrös szervezésében november 21-én, zárt kapuk mögött rendezték meg a 3x3-as felnőtt jégkorongtornát. A házigazda Kiskőrös csapatán kívül pályára lépett egy szegedi és egy békéscsabai gárda is.
2020-11-18 19:56:35
A szigorodó járványügyi szabályok korlátozzák a szabadidős sportok űzését. Azonban az egyéni szabadidős sporttevékenység – különösen futás, gyaloglás, kerékpározás – gyakorlása megengedett. A szabadtéri sportolás színtereinek bővítésével ad segítséget az önkormányzat, valamint a Kiskőrösi Labdarúgó Klub az itt élőknek.
2020-11-16 18:54:03
Hat évvel ezelőtt a mai napon gyászba borult a magyar sporttársadalom, a hazai és határon túli jégkorongosok, Kiskőrös és Székesfehérvár hokisai. Fiatalon, tragikus hirtelenséggel veszítették el a sportág meghatározó játékosát, edzőjét Rajz Attilát, Tilut. Sporttársai halálának évfordulóján mindig megemlékeznek róla a kiskőrösi vagy székesfehérvári jégpályánál, melyet a vírushelyzet az idén nem tesz lehetővé. Ezért mai adásunkban rá emlékezünk.
2020-11-11 18:48:25
A 4. JP TEAM STEEL WEEKEND Versenysorozat keretében Steel Challenge minősítő versenyt tartottak november 7-én szombaton a Kiskőrösi Lőtéren. Ez volt az idei év utolsó versenye, melyre az ország egészéről érkeztek a sportlövők. A Kiskőrösi Lövészklub tagjai ismét remek eredményeket értek le.
2020-11-09 20:22:17
A JP TEAM STEEL WEEKEND Versenysorozat 4. fordulóját rendezték meg november 7-én szombaton a Kiskőrösi Lőtéren. Ez volt az idei év utolsó versenye, melyre az ország egészéről érkeztek sportkiválóságok.
2020-11-09 20:19:57
U7-es és U9-es utánpótlás labdarúgók részvételével Kiskőrösön zajlott Bozsik Fesztivál, ahol az 5 és 9 év közötti labdarúgók játszottak mérkőzéseket november 8-án vasárnap.
2020-11-09 20:17:33
Ilyenkor nemcsak a sportolók, hanem a korcsolyázni vágyók is a jégre léphetnek.
2020-11-06 18:21:59
A Trizoli Jótifuti Egyesület szervezésben pénteken Bagoly Bringatúra volt a városban. A szervezők a programmal nemcsak a mindennapos sportolás jelentőségére, de a biztonságos közlekedésre is felhívták a figyelmet.
2020-11-04 20:37:40
A Déli Régió Gyermekliga bajnokság 4. fordulóját Kiskőrösön rendezték október 24-én szombaton. Az utánpótlás bajnokságban 6 csapat, közel 120 labdarúgó palántája játszott mérkőzéseket a sportpályán.
2020-11-02 19:04:31
Idegenben lépett pályára a Kiskőrös Labdarúgó Club csapata a Megye I-es bajnokság 11. fordulójában Kecskeméten, ahol nagy arányú 6-1-es győzelmet arattak a fiúk. Ezzel a tabella élére kerültek.
2020-11-02 18:21:04
Negyedik alkalommal rendezte meg a Soltvadkert-Kiskőrös Petőfi Horgászegyesület a Halászlé Kupát a Vadkerti-tónál. Az idén 28-an neveztek a megmérettetésre.
2020-11-02 18:17:06
2020-10-28 19:44:47
Igen aktív a sportélet a kiskőrösi lőtéren. Folyamatosan különböző élménycsomagokkal várják a lövészet szerelmeseit és azokat, akik ki szeretnék próbálni a lövészetet, mint sportágat. Jó példával járhatnak előttük a Kiskőrösi Lövészklub versenyzői, akik az országos bajnokságban indultak, és kiváló eredményeket értek el.
2020-10-26 20:10:59
Október 24-én szombaton idegenben sikerült az NB II-es férfi kézilabda bajnokság Dél-Nyugati csoportjában győzelmet szerezni a kéziseinknek a Kiskunhalas otthonában. Az elmúlt hetek sikertelen szériája után a két pont megszerzése új lendületet adhat a csapatnak.
2020-10-26 20:09:38
Vasárnap hazai pályán fogadta a Lajosmizse csapatát a Megye I. 10. fordulójában a Kiskőrösi Labdarúgó Club csapata. Az első találatot a második játékrészben a vendégek szerezték meg, majd perceken belül egyenlítettek a kőrösiek. A 2-1-es végeredmény Salami találatának köszönhető. Így továbbra is a Kiskőrös az egyetlen veretlen csapat a bajnokságban.
2020-10-26 20:07:57
2020-10-21 18:01:25
Ebben az idényben indultak először az OBIII-as bajnokságban a kiskőrösi teniszesek. A bajnokság tapasztalatairól és a jövőbeni tervekről tartottak évértékelőt.
2020-10-19 18:33:29
A Megye I-es bajokság 8. fordulójában hazai pályán játszott rangadó mérkőzést a Kiskőrös labdarúgó csapata. A nehéz kezdés után a fiúknak végül sikerült a három pontot itthon tartani. A kommentátor: Biácsi Gábor
2020-10-19 18:20:07
Október 17-én, szombaton tartották a 20. Bringabarátság Bringatúrát a Trizoli Jótifuti Egyesület szervezésében. Az idei őszi túra Kiskőrösről a főtérről indult, ahol a regisztrációt követően Soltvadkert érintésével tekert el a lelkes társaság Kiskunhalasra, majd egy baráti beszélgetés és vendéglátás után indultak vissza a kerékpárosok Kiskőrösre.
2020-10-19 18:17:43
Az NBII Dél-nyugati csoportjában a felnőtt csapat október 18-án a Mecseknádasd otthonában lépett pályára. Beigazolódtak a félelmek, az eltiltások és az edzéshiány miatt nem sikerült szoros mérkőzést játszani a fiúknak, akik nagyarányú vereséget szenvedtek a tabella élvonalában tanyázó mecseknádasdiaktól.
2020-10-19 18:16:31
A keceli sportcsarnokban kellet, hogy lejátsszák hazai mérkőzésüket a kiskőrösi női kézilabdások a Megye I-ben. Október 18-án vasárnap a Kalocsa csapatát fogadták, akik két ponttal gazdagabban térhettek haza, hiszen a félidei döntetlen eredményt követően a második játékrészben hárommal több gólt tudtak szerezni, mint a kiskőrösi gárda. A lányok így 7 ponttal a tabella 4. helyén állnak.
2020-10-19 18:15:18
Továbbra is őrzi veretlenségét a Kiskőrösi Labdarúgó Club Megye I-es csapata, akik rangadó mérkőzést játszottak október 18-án, vasárnap a tabella harmadik helyén álló Szabadszállás csapatával. A Kiskőrös Salami találatának köszönhetően a 40. percben megszerezte a vezetést, melyre a második félidő elején azonnal érkezett az egyenlítő találat. A 63. percben Simon Dominik gólja állította be az 1-2-es végeredményt, ami három pontot jelentett a Kiskőrösnek.
2020-10-14 20:10:05
Ez évben is megrendezték a kiskőrösi Ültess Fát Mozgalom Egyesület szervezésében a hagyományos kétkerék túrát. A résztvevő családok idén a vadkerti tóhoz tekertek el. A Petőfi iskolától indultak a biciklisek, akiknek indulás előtt Pásztor Gyula tartott a csoportos kerékpározás szabályairól tájékoztatót. Az eseményen idén is voltak kísérő programok, egy rendhagyó környezetismeret órát is tartottak azoknak akik bevállalták a túrát.
2020-10-14 20:09:07
Kiválóan indult a Kiskőrösi Labdarúgó Klub számára az idei szezon. A Megye I-es bajnokságban eddig 7 mérkőzést játszó csapat veretlenül áll a tabella második fokán. Legutóbb hazai pályán fogadták a fiúk a Kiskunhalas gárdáját. A mérkőzés kezdete nem indult valami fényesen, de végül sikerült a három pontot megszerezni a fiúknak, akikhez hosszú idő után csatlakozhatott kezdőjátékosként újra Hajnal Gábor kapus.
2020-10-14 16:34:54
Továbbra is veretlen a Megye I-ben a Miskocvicz Bálint vezette labdarúgó csapat, aki vasárnap hazai pályán fogadta a Kiskunhalas gárdáját. Gólhátrányból tudtak fordítani a fiúk Salami és Filus találatának köszönhetően.
2020-10-13 09:06:20
A kiskőrösi teniszesek házi bajnokságot rendeztek október 10-én szombaton a klub pályáin a Kakaspörkölt Főző Fesztiválhoz kapcsolódóan.
2020-10-13 09:01:57
Október 11-én, idegenben a Somogytarnóca otthonában léptek pályára az NBII-es bajnokságban a férfi kézilabdások, akik 7 gólos vereséget szenvedtek így most pont nélkül tértek haza.
2020-10-13 09:00:58
Október 11-én vasárnap a megyei bajnokságban idegenben szereztek 1 pontot a női kézilabdások. Igaz a félidőben három góllal kevesebbel fordultak a lányok, mint a házigazda Kunszentmiklós, de végül sikerült kiharcolni a 26-26-os döntetlent.
2020-10-07 20:46:55
Szeptember 26-án a Kiskőrösi Kutyaiskola „tanulói” és gazdáik Nemzetközi Alap engedelmes munkakutya vizsgát tettek Szolnokon. Az áprilisra tervezett megmérettetést elhalasztották, három hete pedig a helyszínét Kiskőrösről Szolnokra tették át. A vizsga napján pedig az időjárás volt ellenük.
2020-10-06 08:04:52
Október 4-én vasárnap Kiskunmajsán lépett pályára a Kiskőrös női kézilabda csapata. A lányok magabiztos 4 góllal győztek idegenben, így harmadikak a tabellán.
2020-10-06 08:02:39
A Kiskőrös LC csapata vasárnap Kecelen játszott. A Megye I-ben, egyedüli veretlen csapatként 18 ponttal jelenleg a tabella harmadik helyén állnak a fiúk.
2020-10-06 07:57:53
Október 3-án szombaton került megrendezésre a kiskőrösi Ültess Fát Mozgalom Egyesület szervezésében a hagyományos kétkerék túra. A résztvevő családok idén a vadkerti tóhoz tekertek el.
2020-10-02 20:56:20
A legutóbbi testületi ülésen született döntés arról, hogy a helyi Tenisz klub ingyenes használatba kapja a szabadidőparkban lévő teniszpályákat. A használó azokat az előzetesen meghatározott időben a 18 év alatti korosztály teniszoktatására ingyenesen köteles biztosítani.
2020-09-30 20:23:28
A Szüreti Mulatságon régi álma vált valóra a Szivárvány néptáncegyüttesnek, hiszen olyan táncházat tudtak szervezni a nagyérdeműnek, ahol a fellépő a 2012-es Fölszállott a páva népzenei vetélkedő egyik győztese, Csizmadia Anna volt.
2020-09-28 19:59:33
Parázs hazai mérkőzést játszott szeptember 26-án szombaton a Siklós csapata ellen a Kiskőrös az NB II-es bajnokság 3. fordulójában. A két pontot magabiztosan sikerült itthon tartani fiúknak, akik 32 – 25 -re győzték le a vendégeket.
2020-09-28 19:57:40
Szeptember 27-é vasárnap a Mizse KC csapatát fogadták a kiskőrösi kézilabdás lányok, akik hazai pályán 24-23-as győzelmet arattak. A női csapat az eddig megszerzett 4 ponttal a megyei bajnokság 3. helyén áll.
2020-09-28 19:56:18
A megyei labdarúgó bajnokság 6. fordulójában az volt a kérdés, hogy folytatja-e a jó szereplését a kiskőrösi csapat. Folytatta, hiszen újabb rangadót nyertek, hazai pályán a Hartát fektették két vállra.
2020-09-28 19:54:25
Szeptember 26-án szombaton ismét rajthoz álltak Kecskeméten a Trizoli jótékonysági futáson és bringázáson a sportolók. A befutó idén is Kiskőrös volt. A nyolc év óta megszervezett verseny célja, hogy ráirányítsák a figyelmet a fogyatékkal élő gyermekeket nevelő családokra.
2020-09-28 19:52:51
A Megye I-es labdarúgó bajnokságban szeptember 27-én hazai pályán fogadta a Kiskőrös LC – a Harta SE csapatát. Ismét sikerült a három pontot itthon tartani a fiúknak, akik eddig veretlenül menetelnek a bajnokságban. A kommentátor Biácsi Gábor