HÍREK

Sport

2019-11-15 22:22:51
November 9-én szombaton délután a mozgásé és az egészséges életmódé volt a főszerep a Petőfi Sándor Művelődési Központ emeleti aulájában. A Kiskőrösi Egészségfejlesztési Iroda Ősszel is fitten elnevezésű rendezvénye ezúttal is több mozgásformával, tanácsadással és állapotfelméréssel várta az érdeklődőket. RIPORTOK: Szlávik-Kupán Emese – dietetikus, Bencze Erika – edző
2019-11-13 20:13:41
A kecskeméti Piarista Gimnázium csapata nyerte a 28. Eckerle-Szaki Kupát pénteken a KEVI sportcsarnokában. A házigazda Wattaysok terem hiányában szinte közös edzés nélkül készültek, és végül az 5. helyen zártak a 6 csapatos tornán. A hazai pályán játszó KEVI csapat harmadik lett. RIPORTOK: Csatai Gáborné - edző - KSZC Kiskőrösi Wattay Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Szabó Zoltán - edző - KEVI
2019-11-11 20:05:47
7-16-os félidő után 19-33-as vereséget szenvedett a Kiskőrösi NKSZSE a megyei I. osztályú női kézilabda bajnokság 7. fordulójában hazai pályán a Kiskunhalas UKSC ellen. A részleteket és a korosztályos csapatok eredményeit ma is Szabó Tamás edző osztja meg velünk. TELEFONNÁL : Szabó Tamás - edző- Kiskőrösi NKSZSE
2019-11-11 20:04:12
Gólzáporos volt az első 45 perc a Kiskőrös LC - Faddikorr-Kiskunhalas FC megyei I. osztályú labdarúgó mérkőzésen a bajnokság hétvégi 14. fordulójában. Mindkét csapat kétszer talált be, majd a második játékrészben is 1-1 alkalommal szereztek gólt, így a vége 3-3 lett. A hazai találatok közül Salami Eugene 2-t, míg Hajnal Gábor egyet szerzett. TELEFONNÁL - Miskovicz Bálint - edző - Kiskőrös LC
2019-11-11 20:03:00
17-15-ös félidőt követően 35-31 arányú vereséget szenvedett a Kiskőrösi KSK szombaton Simontornyán a Holler UFC vendégeként az NB II-es férfi kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjában. Az ifik 9-13-as félidő után nagyarányú, 16-39-es győzelmet arattak. TELEFONNÁL: Harangozó Péter csapatvezető - Kiskőrösi KSK
2019-11-11 20:01:52
A kecskeméti Piarista Gimnázium csapata nyerte a 28. Eckerle-Szaki Kupát pénteken a KEVI sportcsarnokában. A házigazda Wattaysok terem hiányában szinte közös edzés nélkül készültek, és végül az 5. helyen zártak a 6 csapatos tornán. A hazai pályán játszó KEVI csapat harmadik lett. SZINKRON - Csatai Gáborné - edző - KSZC Kiskőrösi Wattay Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Szabó Zoltán - edző - KEVI
2019-11-08 20:19:56
Salami Eugene és Oláh Kálmán 1-1 góljával idegenben győzött a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi szomszédvári rangadóján. Soltvadkerten a 77. és a 89. percben estek a gólok. Jöjjenek most a meccs utáni értékelő riportok. RIPORTOK: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC , Marton István – edző – Soltvadkerti TE
2019-11-06 22:28:22
Sikert sikerre halmoznak a Kiskőrös LC utánpótlás csapatai. A szülők hathatós segítségével járják a versenyeket, tornákat és mindenhonnan kupákkal, érmekkel, de legfőképpen élményekkel megrakodva térnek haza. A minap stábunk a KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolájában pillantott bele egy edzésbe.
2019-11-05 10:04:31
Salami Eugene és Oláh Kálmán 1-1 góljával idegenben győzött a Kiskőrös LC a szomszédvári rangadón. Soltvadkerten a 77. és a 89. percben estek a gólok. RIPORT: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC , Marton István – edző – Soltvadkerti TE
2019-11-05 10:02:05
A hideg, télies időjárás beköszöntével kispályás labdarúgóink beköltöznek a terembe. A KEVI egyébként is leterhelt sportcsarnoka ebben az időszakban szinte percre pontosan be van osztva, hiszen a délelőtti testnevelésórákat délután edzések sora, majd a hétvégén teremtornák, különböző rendezvények követik. TELEFONNÁL: Harangozó Péter – részlegvezető – Kőrösszolg Kft. sport-és rendezvényszervező részlege
2019-10-30 20:22:01
Évről évre egyre jobb eredményeket produkálnak úszóink a Kőrösszolg Kft sport – és rendezvényszervező részlege által megrendezett térségi versenyeken. A fiatalok 6 korosztályban, gyors, mell és hátúszásban mérhetik össze tudásukat ilyenkor, de medencébe ugranak a gyorsváltó csapatok is. A legjobbak pedig képviselhetik majd iskolájukat és Kiskőröst a megyei döntőben. RIPORT: Pásztor Gyula – testnevelő tanár, edző – KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolája
2019-10-29 21:39:46
1 pontot sikerült itthon tartania a Kiskőrös LC megyei I. osztályú labdarúgó csapatának. Vasárnap kora délután a Kecskeméti LC együttesét fogadták a Városi Sporttelepen, ahol 0-0-ás félidő után 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó. A meccs után Miskovicz Bálintot kérte értékelésre Biácsi Gábor kollégánk.
2019-10-29 21:37:19
11-14-es félidőt követően 24-30-ra győzött a Kiskőrösi KSK az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 11. fordulójában Barcson a Satelit SE Somogytarnóca ellen. Az ifjúsági csapat a félidőben még 10-13-ra vezetett, a mérkőzés azonban 30-28-as hazai győzelemmel zárult.
2019-10-29 21:36:07
Nemesnádudvaron már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa. A Kiskőrösi NKSZSE a megyei I. osztályú női kézilabda bajnokság 6. fordulójában nem volt egy szinten a vendéglátókkal, így 30 perc után már 25-10-et mutatott az eredményjelző. A vége 44-28 lett.
2019-10-24 21:09:44
Lezajlottak az őszi atlétika versenyek a Kőrösszolg Kft. sport-és rendezvényszervező részlege rendezésében a városi sporttelepen. A hagyományok szerint a második korcsoport 3 próbában, a harmadik korcsoport 4 próbában, az negyedik-ötödik-hatodik korcsoport pedig 5 próbában mérte össze tudását.
2019-10-24 21:04:19
Hazai pályán szenvedett 26-31 arányú vereséget szombaton a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda-csapata a bajnokság dél-nyugati csoportjának 6. fordulójában, a tabella második helyén álló Kalocsai KC gárdájától. Az ifjúsági csapat 32-27-es győzelmet aratott.
2019-10-24 21:03:03
Szabadszálláson lépett pályára szombaton a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 11. fordulójában. Sajnos a múlt heti győzelem után nem sikerült a bravúr, és a tabella 5. helyén tanyázó hazaiak 2-1-es félidő után 4-1-gyel küldték haza a mieinket.
2019-10-24 21:01:23
2019-10-16 20:01:30
Évindító családi kocogást szervezett a Kiskőrösi Óvodák Batthyány utcai tagóvodája az Egészségnevelési Munkaközösséggel karöltve szülőknek és gyerekeknek október 4-én pénteken. Az egészséges életmódra nevelés jegyében meghirdetett program több mint 100 mozogni vágyót csalogatott a csodálatos napsütésben fürdő főtérre. A futást természetesen bemelegítés előzte meg, majd eldördült a képzeletbeli startpisztoly. Kocogtak a csapatban anyukák, apukák, jöttek a kisebb-nagyobb testvérek, és természetesen az óvónők is jó példával jártak elől. RIPORT: Weinhardt Krisztina – óvodapedagógus, munkaközösség vezető - Kiskőrösi Óvodák Batthyány utcai tagóvodája
2019-10-14 18:55:11
Megtört a jég! 1-0-ás félidő után 4-0 arányú győzelmet aratott vasárnap a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban hazai pályán az Akasztó FC ellen. A gólokat Salami Eugene, Lesták Márk és Petrovics Kevin szerezte. A mérkőzés után kameránk előtt Miskovicz Bálint értékelt. RIPORT: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-10-14 18:53:45
Baján szenvedett 31-17-es vereséget a Kiskőrösi KSK felnőtt férfi kézilabda csapata az NB II-es bajnokság dél-nyugati csoportjának hétvégi 5. fordulójában. Az ifjúsági csapat 10-20-as félidő után magabiztos 24-39-es győzelmet aratott. TELEFONNÁL: Harangozó Péter – csapatvezető – Kiskőrösi KSK
2019-10-14 18:52:36
Nehéz mérkőzés várt vasárnap a megyei I. osztályban szereplő női kézilabda csapatunkra. A Kiskőrösi NKSZSE gárdája a Kalocsai KC együttesét fogadta a bajnokság 4. fordulójában. A meccset végül 10-13-as félidő után 18-32 arányban a vendégek nyerték. TELEFONNÁL: Szabó Tamás – edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-10-11 15:00:04
A Magyar Diáksport Szövetség egy közösségépítő és játékközpontú, azaz nem a győzelemre összpontosító foglalkozást szervezett alsó tagozatos diákoknak a Bem József Általános Iskolában. A megyéből összesen 400, 1-2. és 3-4. osztályos tanuló és kísérőik jöttek el a sportfesztiválra. A kisebbek ügyességfejlesztő játékokon, a nagyobbak sportági előkészítő gyakorlatokon vettek részt. RIPORTOK: Vágó Ferencné – igazgató - Kiskőrösi Tankerületi Központ, Dombi Rudolf – alprojektvezető - DO60 Diáksportfesztivál, Kókai Dávid - projekt szakmai vezető - DO60 Diáksportfesztivál
2019-10-07 18:44:21
9-14-es félidő után 21-29-re kikapott a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata szombaton hazai pályán. Az ellenfél a Nagykanizsai Izzó SE gárdája volt. Az ifik 30-26-os győzelmet arattak. TELEFONNÁL: Harangozó Péter – csapatvezető – Kiskőrösi KSK
2019-10-07 18:43:14
Továbbra sem megy a gólszerzés a megyei I. osztályú labdarúgó csapatnak. A Kiskőrös LC Jánoshalmán szenvedett 2-0 arányú vereséget. A házigazdák a második helyen állnak a tabellán jelenleg, és eddigi 8 mérkőzésükből hetet megnyertek. A mieink neve mellett 1 győzelem, 2 döntetlen és 5 vereség mellett 8 rúgott és 16 kapott gól szerepel. TELEFONNÁL: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-10-07 18:41:38
A Kiskőrösi NKSZSE felnőtt csapata pihent a hétvégén, ám a korosztályos csapatok folytatták a menetelést a különböző bajnokságokban. Az ifik pénteken a Bajai KSE II. ellen arattak magabiztos győzelmet.
2019-10-04 18:22:24
A Magyar Diáksport Szövetség egy közösségépítő és játékközpontú, azaz nem a győzelemre összpontosító foglalkozást szervezett alsó tagozatos diákoknak a Bem József Általános Iskolában. A megyéből összesen 400, 1-2. és 3-4. osztályos tanuló és kísérőik jöttek el a sportfesztiválra. Az 1-2. osztályosok ügyességfejlesztő játékokon, a 3-4. osztályosok sportági előkészítő gyakorlatokon vettek részt.
2019-10-02 19:43:57
Újra Kiskőrösre érkezett a Magyar Jégkorong Szövetség jégkorong sportágat népszerűsítő, „Gyere Hokizni” elnevezésű roadshow-ja. A KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolájában több, mint száz gyermek ismerkedett a sportággal. A „Gyere Hokizni” program célja változatlan. Minden olyan városban, ahol jégpálya található, csapatot szeretne az Országos Jégkorong Szövetség. A kisgyermekek számára elérhetővé és szerethetővé akarják tenni a jégkorongot. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy az ilyen találkozókon igazi példaképek is legyenek. RIPORT: Szekeres Károly klubelnök - HC Kiskőrös
2019-09-30 19:35:51
Izgalmas meccset játszott szombaton hazai pályán a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata. A mieink a Rinyamenti KC csapatát fogadták és 13-17-es félidő után 26-27-es vereséget szenvedtek. Az ifik magabiztosan győztek 20-6-os félidő után 38-17-re.
2019-09-30 19:34:33
0-1-es félidő után 0-3 arányban szenvedett vereséget a Kiskőrös LC hazai pályán a tabellát vezető Harta SE ellenében a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában. 7 mérkőzés után 1 győzelemmel, 2 döntetlennel és 4 vereséggel, tehát összesen 5 ponttal a 13.helyen állnak összesítésben a mieink.
2019-09-30 19:33:04
18-12 -es félidőt követően 28-22 arányú győzelmet aratott szombaton hazai pályán a Kiskőrösi NKSZE a megyei I. osztályú kézilabda bajnokság 2. fordulójában. Szabó Tamás edző nem csak a legnagyobbak, de a korosztályos csaptok eredményeiről is beszámol nekünk.
2019-09-25 23:28:36
Ismét hallat magáról az Ültess Fát Mozgalom Egyesület. Ezúttal immár hagyományos Szüreti Kétkeréktúrájuk indulási pontjához, a KEVI általános iskolájának udvarába invitálták stábunkat szeptember 13-án délután, hogy tanúi legyünk egy újabb családokat megmozgató, a természetet, annak védelmét és az egészséges életmódot népszerűsítő programnak. Az esemény Filus Tibor és Pásztor Gyula tanár úr nevéhez köthető elsősorban, akik az elmúlt években több száz gyermeket és felnőttet mozgattak már meg hasonló túrákon. Jártak a Vadkerti tónál, a soltszentimrei Csonka-toronynál, és kerekeztek már Kecel irányába is. Az idén az Akasztói Halascsárda volt a cél.
2019-09-23 18:15:24
17-12-es félidő után 35-22 arányú vereséget szenvedett a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata vasárnap a Dél Takarék Mecseknádasd vendégeként. A mérkőzést Pécsváradon rendezték. Az ifik a szünetben még 11-15-re vezettek, majd a végén nagy hajrában 23-22-re alulmaradtak a vendéglátókkal szemben.
2019-09-23 18:14:01
Jelentősen meggyengült csapattal vágott neki a megyei I. osztályú bajnokságnak a Kiskőrösi NKSZSE kézilabda csapata. Első meccsüket Kunszentmiklóson játszották Szabó Tamás lányai, ahol 13-10-es félidő után 26-19-re kikaptak. Az ifik pénteken hazai pályán szenvedtek vereséget 9-13-as félidő után 17-19-re a Kiskunmajsai KC együttesétől.
2019-09-23 18:12:38
Az örök rivális Kalocsa otthonában szenvedett 1-0 arányú vereséget a Kiskőrös LC vasárnap a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 7. fordulójában. A bajnokságot jelenleg a Harta vezeti a Jánoshalma és a Kiskunfélegyháza előtt, a kalocsai csapat a 6. a kiskőrösi a 12. helyen áll a mérkőzés után.
2019-09-20 20:18:13
Ismét hallat magáról az Ültess Fát Mozgalom Egyesület. Ezúttal immár hagyományos Szüreti Kétkerék Túrájuk indulási pontjához, a KEVI általános iskolájának udvarába invitálták stábunkat szeptember 13-án délután, hogy tanúi legyünk egy újabb családokat megmozgató, a természetet, annak védelmét és az egészséges életmódot népszerűsítő programnak.
2019-09-19 20:11:09
Több jele is van a nyár végének. Itt Kiskőrösön csalhatatlanul jelzi az ősz beköszöntét, hogy augusztus vége felé a Rajz Attiláról elnevezett négy évszakos létesítményben jég váltja fel a műanyag borítást. A koripálya nyitva áll a komoly edzést végző korosztályos hokicsapatok, és a közönség előtt is.
2019-09-16 18:56:38
0-2-es félidő után 2-2-re hozta hétvégi hazai mérkőzését a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 6. fordulójában. A mérkőzés után Miskovicz Bálint edzőt Biácsi Gábor kérdezte.
2019-09-16 18:53:55
Győzelemmel kezdte a 2019-2020-as bajnoki évadot a Kiskőrösi KSK felnőtt csapata az NB II-es kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjában. A mieink 14-13-as félidőt követően 35-21-re magabiztosan múlták felül a Pécsi VSE gárdáját. Az ifjúsági csapat 25-31-es vereséget szenvedett a PEAC csapata ellen.
2019-09-12 00:28:13
Szeptember 14-én szombaton kezdődik az NB II-es kézilabda bajnokság 2019/2020-as küzdelemsorozata, amelynek dél-nyugati csoportjában lesz érdekelt a Kiskőrösi KSK. A fiúk hazai pályán a Pécsi VSE gárdája ellen kezdenek 14 órától, majd a második fordulóban szeptember 22-én Mecseknádasdra utaznak. A rajt előtti egyik utolsó edzésen kerestük fel a némileg átalakult csapatot.